Menu

Havalı Yatak İle İlgili Bilgiler

Hastalar belirli bir süre hastane yataklarında kaldığında, yataklarının mümkün olduğunca konforlu hale getirilmesinin önemli olduğu açıktır. Bununla birlikte, tıp uzmanlarının onlara ihtiyaç duydukları bakımı vermelerini kolaylaştıran bir yatakta olmaları da önemlidir. Bu temel unsurların her ikisini de sağlayan tıp uzmanları ve bakıcılar için birçok hastane yatağı ve aksesuar mevcuttur.

Medlite Home Care tam elektrikli yatak, hasta için rahat, taşıması kolay ve hem hasta hem de bakıcı için güvenli olduğu için mükemmel bir yataktır. Bu tamamen elektrikli yatak, kullanımı tamamen güvenli hale getiren düşük voltajlı sessiz bir motor kullanır. Yatağın yapısı, hasta veya bakıcı için sıkışma veya diğer yaralanma riskini azaltmak için tasarlanmıştır.

Psikiyatrik veya Alzheimer hastaları için, baş kısmı yatık olan alçak bir yatak seçmek genellikle en güvenli yoldur. Yatak, normal bir yataktan daha alçak olduğu için aynı kısıtlamaları gerektirmez, bu da bakıcının işini kolaylaştırır. Yatağı yerinde tutan destekler de tamamen keskin kenarlardan arındırılmıştır, bu nedenle hastanın yatakta kendini yaralama riski çok azdır.

Güvenlik korkulukları, herhangi bir hastane yatağında önemli bir özelliktir çünkü meydana gelme olasılığı en yüksek olan kazaları önlemeye yardımcı olurlar. Teleskopik tam boy yatak korkulukları, gerektiğinde kolayca kurulabildikleri veya yataktan çıkarılabildikleri için herhangi bir yatağı çok yönlü hale getirir. Takıldığında, hastanın rahatlığı ve bakıcının rahatlığı için kolayca yukarı ve aşağı ayarlanırlar.

Bir hasta bir hastane yatağına kapatıldığında, kapana kısılmış gibi hissetmeden kendilerini güvende hissetmeleri önemlidir. Bunu başarmanın bir yolu, tüm yaylı hastane yataklarıyla uyumlu evrensel yarım boy yatak korkuluklarının kullanılmasıdır. Hastayı kapalı hissettirmeden yatak yükseltildiğinde gerekli korumayı sağlamak için mükemmeldirler.

Hastane yataklarında mahsur kalmak veya yatalaklara bakmak kesinlikle hoş değil, ancak doğru yatak bu stresin bir kısmını hafifletebilir. Hastayı rahat ettirecek ve bakım verenin gerekli görevlerini tamamlamasını kolaylaştıracak bir hastane yatağı seçmek önemlidir. Doğru hastane yatağını bulmak, ilgili herkes için iyileşme sürecini çok daha kolay hale getirecektir.

Yani doktor sizin veya sevdiğiniz birinin evde bir hastane yatağına ihtiyacı olduğunu söylüyor. "Sorun değil," diyorsunuz kendi kendinize, "İnternete gidip bir tane alacağım." Ve sonra olur... seçeneklerle boğulursunuz. Yatağın sahip olması gereken özellikler ne kadar fazlaysa, o kadar kafa karıştırıcı olur.

Ancak o mükemmel yatağı aramaya başlamadan önce, işte başlamadan önce bilmeniz gereken birkaç temel nokta:

Hastane Yatağı veya Evde Bakım Yatağı:

Gerçek bir hastane yatağı, tıpkı hastanede gördükleriniz gibidir. Çok sayıda karmaşık özelliklere sahipler ve on binlerce dolara mal olabilirler. Ancak bunun gibi bir yatağa ihtiyacınız olabilir. Ve bu durumda, yenilenmiş bir ünite harika bir seçimdir. Hill-Rom, hastane yatakları için altın standarttır ve 3000 doların altında yenilenmiş bir yatak alabilirsiniz. Ancak her modelin farklı ihtiyaçlara uygun benzersiz özellikleri vardır.

Şimdi geleneksel bir hastane yatağına ihtiyacınız varsa, evinizde nerede olacağını düşünmeniz gerekir. Bu üniteler oldukça büyüktür ve genellikle kapılardan geçmez veya dar köşelerden geçmez. Bazı ünitelerin ortalamanın üzerindeki ağırlıktan dolayı üst kattaki bir odada kullanılması tavsiye edilmez.

Ancak, baş ve ayak kaldırma özelliklerine sahip raylı bir şeye ihtiyacınız varsa, evde bakım yatağı mükemmel seçiminizdir. Bu yataklar, geleneksel bir yatağın "görünümüne" sahiptir. Invacare, evde bakım yatakları için popüler bir seçimdir.

Elektrikli veya Manuel:

İşte vermeniz gereken başka bir karar. Elektrikli versiyonun kullanımı çok daha kolaydır. Yatak, bir düğmeye dokunarak yükselir ve alçalır. Ama tabii ki elektrikli modeller daha pahalı. Dolayısıyla paradan tasarruf etmeniz gerekiyorsa manuel yatak iyi bir seçim olabilir. Ancak dikkatli olun... bakıcının yatağı yükseltmek ve alçaltmak için manuel olarak çevirebilmesi gerekir. Ve hala karar veremiyorsanız, yarı boru tipi havalı yatak elektrikli versiyonları da mevcut.

Yatak ve Raylar:

Bazı yataklarda şilte ve korkuluk bulunur, bazılarında yoktur. Bu, bütçenizle ilgili olarak bilmeniz gereken bir şeydir. Artık yatakta şilte yoksa, istediğiniz yatak tipini seçme şansına sahip olacaksınız.

Hava ve köpük türleri en popüler olanlarıdır. Aslında, daha pahalı yataklardan bazıları yatak yaralarının önlenmesine yardımcı olabilir.

There may be several more things to consider but so many of that depends on your particular situation. Evde kullanım için bir hastane yatağı satın alma zorunluluğunun üstesinden gelmenin en iyi yolu bir uzmanla konuşmaktır. Bu şekilde, bir uzman özel ihtiyaçlarınızı belirleyebilir ve ihtiyaçlarınız için mükemmel yatağı bulabilir.

Yanlış yatak tipini yardım almadan satın almak çok kolay. Bunu kendi başınıza yapmayın. Yardım alın ve doğru yatağı bulun.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.