Menu

Hasta Yatağı Gerekliliği

Siz veya bir yakınınız standart bir yatağa girip çıkmakta zorlanıyorsa, bir hastane veya ayarlanabilir yatak satın almak zahmete değer olabilir. Lisanslı bir fizyoterapist ve evde sağlık bakımı uzmanı olarak, fiziksel engelli kişileri günlük olarak değerlendiriyorum ve hastanenizde veya ayarlanabilir yatak satın alımınızda size fikir verebilirim. Ayarlanabilir veya hastane yatağınızı seçerken 3 önemli ipucu aşağıdadır.

1) Yarı ve Tam Elektrikli-- Yarı elektrikli hastane yatakları, baş konumunu ve ayak konumunu uzaktan kumandayla kontrol eden bir elektrikli bileşene sahiptir, ancak yatak yüksekliği yatağın ayak kısmındaki manuel el krankıyla kontrol edilir. Tamamen elektrikli modeller, uzaktan kumanda ile yatak yüksekliği dahil tüm yönleri kontrol eder. Fiyatlandırma açıkça seçiminize göre değişkendir. En üst seviye ayarlanabilir yataklar tamamen elektriklidir.

2) Yatak Desteği - Satın alma işleminizle yatak hareketliliği kolaylığı avantajı elde ediyor olsanız da unutulan bir husus, sağlanan şiltelerin genellikle kötü yapılandırılmış olması ve transferlere yardımcı olmak için esnek olacak şekilde tasarlandıkları hasta yatağı için iyi bir desteğin olmamasıdır.

3) Boyut-- Bazı üst düzey hastane ve ayarlanabilir modeller oldukça büyüktür ve oldukça fazla yer kaplar. Bir fizyoterapist olarak, özellikle yatak geçici bir oturma odası alanında kullanılacaksa, etrafta dolaşmak için bolca yer olduğundan emin olmak için yatağı almadan ÖNCE bölgenizi ölçmenizi öneririm.

4) Tekerlekli vs Standart-- Bu yatak kalıcı mı yoksa geçici mi? Çoğu hastane yatağı daha kolay hareket edebilmesi için tekerleklidir, çoğu ayarlanabilir yatak ise kalıcıdır ve bu nedenle tekerlekleri yoktur.

5) Yatak korkuluğuna mı ihtiyacınız var?- Sevdiğiniz kişi yataktan yuvarlanma tehlikesiyle karşı karşıya mı? Eğer öyleyse standart açılır karyolalı bir hastane yatağı tavsiye ederim. Ayarlanabilir bir yatak ile gitmeye karar verirseniz, yataktan düşmenin sevdikleriniz için bir sorun olmadığından emin olun.

Satın alma işleminizde iyi şanslar.

Darülaceze bakımı, yoğun bir ameliyattan sonra iyileşme veya genel ıstırap için gerekli olsun, bir hastane yatağı hem hastanın hem de bakıcının ıstırabını ve acısını hafifletmeye yardımcı olabilir. Ayarlanabilir bir yatak, herhangi bir kişiyi çocuk oyuncağı haline getirebilir, baş ve omurga pozisyonunu bir esinti olarak ayarlayabilir ve hatta sırtları zayıf olanlar için yataktan kalkıp yataktan kalkabilir. Arabalar gibi hastane yatakları da ucuz manuel versiyonlardan tamamen elektrikli modellere kadar geniş bir fiyat yelpazesi ile her türlü şekil ve boyutta gelir. İki zıt tip arasındaki temel fark, manuel modellerin yatağın parçalarını ayarlamak için bir krank veya kolun döndürülmesini gerektirmesi, elektrikli modellerin ise yatağı ayarlamayı bir düğmeye basmak kadar kolay hale getirmesidir.

Yaşlı bir akrabaya bakan birçok ailenin karşılaştığı en üzücü sorunlardan biri, tıbbi bakım maliyetinin çoğu zaman banka hesabınızdaki tüm parayı çekmesi ve çok gerekli görünseler bile ekstralar için ödeme yapmayı zorlaştırmasıdır. ayarlanabilir yataklar gibi. Neyse ki, hastane yatakları yeni satın alınabilir, kullanılmış ve hatta kiralanabilir! Her seçimin farklı avantajları ve dezavantajları vardır, bu nedenle satın alacağınız türü seçerken fiyat tek belirleyici faktör olmamalıdır. Örneğin, kullanılmış bir hastane yatağı çoğu zaman yepyeni bir yataktan daha ucuz olsa da, yeni modele kıyasla kullanılmış model için daha kısa bir kullanım ömrü olduğu varsayılır. Bu, bir yıldan fazla bir süre hastane tarzı bir yatakta yaşayacak biri için kötü bir seçim olabilir, ancak birileri gibi sadece kısa bir süre kullanacak biri için mükemmel bir seçim ve gerçek bir para tasarrufu sağlayan bir seçim olabilir. ameliyattan iyileşme. Kısa süreli kullanıcılar için ayarlanabilir yataklar söz konusu olduğunda yatak kiralama başka bir harika seçenektir çünkü kısa bir süre için lüks bir hastane tarzı yatak kiralamak nispeten ucuzdur, ancak daha uzun süre kullanmaya devam ederseniz oldukça pahalı olabilirler. zaman, bu yüzden uzun süreli kullanıcılar uyarılmalıdır. Ayrıca, kiralanan hastane yatakları bazen ekstra ücret veya cezalarla gelebilir.

Potansiyel hastane ayarlanabilir yatağınızı belirli bir tip ve fiyat düzeyine indirdikten sonra, dikkate alınması gereken başka özellikler kalır. İki hastane yatağı benzer görünse ve fiyatlara yakın olsa da, yatak korkuluğu takma yeteneği, yatağın ayarlayabileceği belirli bir maksimum dereceye ve hatta hızı gibi çok farklı özelliklere ve yeteneklere sahip olabilirler. hangi hastane yatağı yükseltilebilir veya alçaltılabilir. Satın alınan ürünün boyutunu göz önünde bulundurarak, yatak için ekstra bir garanti veya koruma planı satın almak da iyi bir fikirdir. Genel olarak, herkes için en iyi hastane yatağı yoktur, ancak ihtiyaçlarınız için en iyi hastane yatağı vardır, ancak bulmak için biraz araştırma ve dikkatli inceleme yapmanız yeterlidir.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.